Mezoterapi

mezoterapi_slider.jpg

Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması cildimizin ve vücudumuzun birçok bölgesinde; vücudun ihtiyacına göre tercih edilen bir yöntemdir. Estemed Poliklinik'te mezoterapi; yüz, boyun, dekolte bölgesi, gözaltı bölgesi, saç, gıdı, yanak, kol, karın, bacak, bacak içi bölgelerinde uygulanmaktadır. Vücudun veya cildin ihtiyacına göre, bölgesel incelme amaçlı uygulandığı gibi, doku tedavisi amaçlı da uygulanabilir.

Mezoterapi Nedir?

Cildin orta tabakasına, akupunktura benzeyen bir yöntem olarak iğne kullanılarak yapılan bir işlemdir. İğneler yardımı ile cildin orta tabakasına aminoasit, mineral, enzim ve vitaminlerin bazen tek başına bazen de birbirleri ile karıştırılarak enjekte edilmesi işlemine mezoterapi denilmektedir. Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde, dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artar, hücre içi yağ metabolizması hızlanır. Böylece cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılabilir.

liste.png

Mezoterapi kaç seans uygulanıyor?

Mezoterapi uygulamaları uzun bir süreci kapsayabilir. Buna doktorumuz karar verecektir. Detaylı bilgileri merkezimizden alabilirsiniz. 

sure.png

Bir seans kaç dakika sürüyor?

Ortalama olarak bir seans 90 dakika sürmektedir. 

kim.png

Kimler Mezoterapi yaptırabilir?

Gelişimini tamamlamış, cilt hastalığı olmayan, özel bir rahatsızlığı bulunmayan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

aci.png

Mezoterapi esnasında acı veya ağrı oluyor mu?

Uygulama esnasında hafif bir sızı hissedilebilir. Ancak anestezi gerektirecek kadar bir acı hissedilmemektedir.

fiyat.png

Uygulamanın

fiyatı nedir?

Mezoterapi tedavimiz uygulanacak bölgeye göre değişir. Liste fiyatı - TL olarak belirlenmiştir. İndirim ve kampanyalar hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.