Altın İğne Nedir?

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2020

Altın İğne uygulamasında altın iğneli radyofrekansa özel tasarım mikro iğneler sayesinde cilt tabakasının altına radyofrekans enerjisi verilmektedir. Vücuttaki kolajen üretimi, yaşlanmaya ve çevresel faktörlere bağlı olarak yavaşlamaktadır. Bu yavaşlama ile bağ dokusundaki liflerin arası açılmaktadır ve cilt elastikiyetini zamanla kaybetmektedir. Altın İğne uygulaması olarak bilinen ve Estemed Güzellik'te uygulanan bu yöntem ile arası açılan kolajen lifleri tekrar bir araya getirilmektedir.


Altın İğne uygulaması, öncelikli olarak yüzdeki ince kırışıklıklar için güzel ve etkili bir çözümdür. Aynı zamanda, zaman içerisinde olumsuz etkenler nedeniyle tüm bedende ortaya çıkan form kaybında da son derece etkili olduğu görülmüştür. Vücudun belli bölgelerinde gözlenen, gözle görülür ve ayırt edilebilir sarkmalar da Altın İğne uygulamasının hedefleri arasında yer almaktadır. Cilt gençleştirme işlemi ve sivilce, akne, yanık ve yara izi gibi cilt problemleri, Altın İğne tedavisi ile tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Pek çok kişinin şikayet ettiği gözaltı morlukları, gebelik sonrası ya da ani kilo alma sonucunda ortaya çıkan çatlaklar yine bu uygulama ile çözüme kavuşturulabilirken, cilt gözeneklerinin sıkıştırılması, boyun ve dekolte bölgesindeki form kayıplarının giderilmesi de bu işlemde gerçekleşebilir.

Estemed Polikliniğinde Altın İğne Uygulaması, öncelikle uygulama bölgesinin temizlenmesi ile başlar. Uygulamada steril olunması en önemli noktalardan biridir. Temizlik sonrası bölgeye anestezi etkisi yaratacak bir krem uygulanır. Ardından uygulamaya adını veren, ucuna altın iğne aparatı takılan radyofrekans cihazı devreye girer. Bu cihaz cilde temas ettirilir. Ucunda birçok mikro boyutta altın iğne bulunan cihaz, bölgeyi bütünüyle tarar. Altın iğnelerin cilde uyguladığı temas ise ayarlanmış bir boyutta ve kontrollü bir şekilde Estemed Güzellik uzmanları tarafından gerçekleşir. İğneler cilde ani giriş çıkışlar yapar ve cilt uyarımı gerçekleştirilir.


Bu uygulamada cilt yüzeyine belirgin bir zarar verilmemiş olur ve cilt altındaki tabaka uyarılarak, kolajen üretimini tetiklenir. Uygulamadaki altın iğneler, iletkenlik oranının yüksek olması sebebi ile tercih edilir. Bu iğneler cilt altına yüksek enerji iletir. Uygulamanın tercih oranının yüksek olması, uygulama sonunda olumlu sonuçlar vermesi sayesindedir. Estemed Güzellik'te uygulaması yapılan Altın İğne Uygulaması, kişilerin istedikleri görünüme kavuşmalarına imkân tanıyor.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör