Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2020

Vücuttaki kolajen üretiminin yavaşlaması ile birlikte 30 yaşından itibaren yüz bölgesinde doku kayıpları başlar. Kolajen kaybı kuru ciltlerde kırışıklıklara, karma ve yağlı ciltler de ise sarkmalara ve haliyle yüz ovalinin bozulmasına neden olmaktadır. Genellikle 35 yaşından itibaren şeklini kaybetmeye başlayan yüz hatlarını ameliyatsız bir şekilde toparlamak ve cildi gençleştirmek için uygulanan Ameliyatsız Yüz Germe veya bilinen diğer adı ile Estetik Askı; dolgun yüzlerde yüz ovalini tekrar oluşturmada, gıdıların yok edilmesinde ve kilo verirken yüzde meydana gelebilecek sarkmaların önüne geçilmesinde etkin sonuç sağlamaktadır.

Fransız askılama yöntemi olan ip askı, içi polyesterden dışı ise silikon malzemeden yapılmış, biyolojik olarak insan vücuduna tamamen uyumlu olan iplerle; cildin gerilerek sarkma, gevşeme ve kırışıklık şikâyetlerinin ortadan kaldırılması işlemidir. Ameliyatsız yüz germede yeni bir teknik olan Estetik Askı, yüz ve boyundaki sarkma ve kırışıklıklarda memnuniyet verici sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.


Estemed Güzellik’te, gelişimini tamamlamış ve özel bir rahatsızlığı bulunmayan herkes yaptırabilir. Uygulama tek seans olarak uygulanmakta olup seans süresi 45 ile 60 dakika arasında değişebilmektedir. Uygulama öncesinde bölgeye lokal anestezi uygulandığı için uygulama esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Uygulamanın liste fiyatı bölgeye göre değişmektedir. Detaylı fiyat bilgilendirmesi ve sorularınız için Estemed Polikliniği Güzellik Merkezi’ni arayabilir ve ücretsiz olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör