Bölgesel İncelme Uygulamaları Estemed Güzellik’te!

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2020

Bölgesel incelme, uygulamayı talep eden kişinin belli bölgelerinde bulunan yağların yakımı uygulamasına verilen isimdir. Bu bölgeler genellikle yüz bölgesi, basen bölgesi, bel ve bel çevresi, kollar ve kalça kısmı olabilmektedir. Bölgesel incelme uygulamalarını yaptırmak isteyen kişiler, uzun uğraşlar sonucu veremediği fazlalıklarını bu yöntemler ile yok etmek isterler. Uygulama seanslarının sonucunda da yağlardan kurtulmuş olurlar.


Estemed Güzellik'te dört farklı bölgesel incelme yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; Kavitasyon, Micro Akım, Lenf Drenaj ve G5 Masajı uygulamalarıdır. Bölgesel incelmenin tam anlamı ile zayıflatma aracı olmadığını belirtmek isteriz. Sizler ani bir şekilde on kilo ya da daha fazlasını verdirmez. Yapılan bölgesel incelme uygulamaları, bölgedeki inatçı yağlardan kurtulmanız için destek verir ve daha fit bir görüntüye kavuşmuş olursunuz.

Yaş, cinsiyet, genetik, yaşam tarzı ve düzensiz kilo alıp vermeler inatçı yağ bölgelerinin oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Yapılan araştırmalara göre kadın vücudu erkek vücuduna göre daha fazla yağ depolamaktadır ve bu yağlar genelde karın, göbek ve basen bölgelerinde muhafaza edilmektedir. Bunun yanı sıra menopoz öncesi ve menopoz sırasında yaşanan hormonal değişimler de göbek bölgesinde ayrıca yağlanmaya neden olabilmektedir.


Estemed Güzellik'te Bölgesel İncelme talebiyle geldiğinizde sizler için öncelikle “vücut analizi” yapılacaktır. Bu analiz sonucunda vücut ağırlığınız, kas-yağ-su oranlarınız, bazal metabolizma hızınız, metabolik yaşınız ve vücuttaki ödem miktarınız gibi sonuçlar görülecektir. Çıkan sonuçlar doğrultusunda ideal süreç ve yöntem belirlenir. Vücut analiz işlemi kısa süren bir işlemdir. Bu ölçümün doğru sonucu verebilmesi için ölçüm yapılmadan 18-24 saat öncesine kadar vücuda ağır gelecek egzersizleri yapmamak, alkollü içecek tüketmemek, ölçümden 3-4 saat öncesinde kahve ve asitli içecekler tüketmemek, sigara tüketmemek ve yemek yememek gibi eylemlere uygulama yaptıracak kişinin dikkat etmesi gerekir.


Bölgesel İncelme hakkında daha fazla bilgi için Estemed Polikliniği arayabilir ya da Instagram (estemedpoliklinik) üzerinden DM yolu ile ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör