Lazer Epilasyon için Estemed!

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2020

Lazer epilasyonun diğer epilasyon çeşitlerine göre daha çok tercih edilmesinin sebebi, kalıcı ve sağlıklı olmasıdır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon, diğer yöntemlere kıyasla oldukça acısızdır. Uygulama doğru cihazlarla ve uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Estemed Güzellik'te uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl yapısı incelenerek ne tür bir cihaz kullanılacağına karar verilir ve kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgilendirmesi yapılır.

Lazer Epilasyon uygulamasında seçici fototermoliz (SPTL) adı verilen teknik ile kıl folikülleri içinde bulunan melanin isimli madde hedef alınmaktadır. Her lazer atışı, atış yaptığı kıl folikülünü deforme ederek kılların tekrar büyümesini durdurmayı amaçlamaktadır. Lazer epilasyon uygulaması sırasında, lokal bölgelerde aynı anda birden çok kıl köküne etki edecek şekilde çalışma yapılmaktadır.

Lazer epilasyonun uygulanması sırasında bölgede bulunan kıllar farklı uzunluklarda olduğundan lazerin etkinliği de farklılık göstermektedir. Tek uygulamada bölgedeki tüm kılları yok etmek bu sebeple mümkün değildir. Vücut yapısı, hormonal denge ve cilt tipi farklılıkları da uygulama süreleri üzerinde oldukça etkilidir. Estemed Polikliniğinde lazer epilasyon seans süreleri de, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Dudak üstüne yapılan lazer epilasyon 1 ya da 2 dakika sürerken, tüm yüz için yaklaşık 10 dakika gereklidir. Koltuk altı ve bikini bölgesi 15 dakikada tamamlanırken, erkek sırtı ise yaklaşık 40 dakikada tamamlanabilmektedir. Uygulama aralıkları da yine aynı faktörlerden dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Ancak seans aralıkları genellikle 1 buçuk ay olarak belirlenmektedir.


Lazer epilasyonun etkinliği kişinin fiziki ve hormonal yapısına, ten ve kıl rengine, uygulama yapılacak bölgede bulunan kılların sertliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Koltuk altı, bacağın alt kısmı, bikini bölgesi gibi alanlar ortalama olarak 4 ile 8 seans sürerken, yüz, kol ve sırt gibi bölgeler 6 ile 12 seans sürebilmektedir.


Estemed Güzellik, sizlere konforlu bir epilasyon ortamı sunuyor! Çalıştığı uzmanlar ile soracağınız her soruya yanıt bulabileceğiniz, epilasyona dair tüm sıkıntılarınıza karşılık bulabileceğiniz Estemed Polikliniği, kurtulmak istediğiniz vücut kıllarınız için sizleri bekliyor. Lazer Epilasyon hakkında daha detaylı bilgi almak için merkezimizi arayabilir ve ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör