Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Klasik cilt bakımı buhar verilerek siyah nokta ve yağlardan arındırma işlemidir.  En hassas ciltlerde bile yapılabilir. Bakım süresi 1 – 1,5 Saat aralığındadır Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından cildimizin temizliğine özen göstermek sivilce, akne oluşumunu önlerken; lekelenme ve kırışıklığa karşı koruyucu bariyer oluşturur. Cildimizin canlılığı ve parlaklığı sağlık göstergelerinden biridir.
UV ısınları, yapılan ağır makyajlar, sigara, stres ve yanlış beslenme sters , yorgunluk, sigara ve alkol tüketimi çevre kirliliğine bağlı olarak, su tüketiminin az olması gibi sebepler cildimizi olumsuz yönde etkiler.Dolayısıyla herkesin ayda bir kez de olsa klasik cilt bakımı yaptırması faydalı olacaktır.

KLASİK CİLT BAKIM UYGULAMASI NASIL YAPILIR

Cilt bakımı uygulaması; genellikle 1,5 saat sürer. Ciltte sırasıyla temizleme, peeling , serum, maske ve masaj işlemleri yapılır.
Özellikle yağlı ciltlerde düzenli cilt bakımı yapılmazsa gözenekler yağ salgısıyla tıkanarak oksijen alışını durdurur, bu da sivilce ve akne oluşumunu tetikler.
Deri kendini 28 günde bir yenilediği için ayda 1 kez düzenli cilt bakımı yapılması  önerilir bu sayede yağlı genç ciltlerde sivilce , akne azalırken tüm ciltlerde cilt bariyeri güçlenir nem dengesi sağlanır. 

Bu işlemlerden sonra cildinizin yeniden nefes aldığını fark edersiniz.
Eğer sizde cildinizin yaşlanma etkilerini gidermek ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak isterseniz mutlaka klasik cilt bakımını denemelisiniz. 
Estemed güzellikte klasik cilt bakımı Fransız GUİNOT marka ürünlerle yapılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?